Nowe samochody pożarnicze dla jednostek OSP: Nawodna i Krajnik Dolny.

„Ochrona przeciwpożarowa i przeciwdziałanie katastrofom” projekt dofinansowany z programu Interreg VA ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Urząd Oder-Welse jako partner wiodący oraz pozostali partnerzy, tj. Miasto Angermünde, Gmina Pinnow oraz polskie gminy: Banie, Chojna, Nowogródek Pomorski i Tuczno, na podstawie partnerstwa Transgraniczny Plan Działania, wypracowali wspólnie projekt pn. „Ochrona przeciwpożarowa i zapobieganie katastrofom“ o łącznej wartości ok. 2,7 mln Euro.

Komitet minitorujący programu współpracy Interreg VA Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska podczas posiedzenia w dniach 20-21.02.2018 r., podjął uchwałę w sprawie wyboru polsko-niemieckiego projektu do przyznania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Działania w ramach trzyletniego projektu „Ochrona przeciwpożarowa i zapobieganie katastrofom” to przede wszystkim współpraca polskich i niemieckich jednostek straży pożarnej, polegająca na wspólnych ćwiczeniach oraz zdobywaniu nowych doświadczeń z zakresu akcji ratunkowych, służących zwalczaniu transgranicznych katastrof oraz klęsk żywiołowych. Ponadto w ramach projektu na potrzeby współpracy, zaplanowana jest budowa w miejscowości Pinnow symulatora do przeprowadzania całorocznych ćwiczeń w realistycznych warunkach kryzysowych oraz doposażenie jednostek straży pożarnych w dodatkowy sprzęt do działań przeciwpożarowych.

Gmina Chojna w ramach projektu planuje zakup dwóch specjalistycznych samochodów pożarniczych z przeznaczeniem dla jednostek OSP w Nawodnej i Krajniku Dolnym na łączną wartość ok. 2,1 mln zł.

Całkowity koszt polsko - niemieckiego projektu wynosi około 2,7 miliona euro przy dofinansowaniu z programu INTERREG VA z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) do wysokości 85% kosztów kwalifikowanych.

Źródło: UM Chojna

27-03-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

SONDA

Czy podoba Ci się portal echojna.pl

TAK
NIE

FIRMY