Druhowie z OSP w Trzcińsku-Zdroju kupią łódź ratunkową. Pomogą eurofundusze
Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcińsku-Zdroju dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego kupi nową łódź ratowniczą. Będzie to druga taka jednostka w powiecie gryfińskim. Umowę gwarantującą przekazanie dotacji podpisał w piątek, 21 czerwca 2019 r. w Szczecinie Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa. Stronę beneficjenta reprezentował prezes tamtejszej OSP Piotr Kobusiak. W spotkaniu uczestniczył również burmistrz Bartłomiej Wróbel.
 
Przyznane dofinansowanie to efekt rozstrzygniętego konkursu skierowanego do drużyn strażackich. OSP z regionu otrzymają od 76,5 tys. zł do blisko 1,5 mln zł unijnego wsparcia na doposażenie swoich  jednostek.
 
– OSP to istotny element całego systemu bezpieczeństwa, dlatego Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego pomaga jednostkom m.in. przez dofinansowanie zakupu nowych wozów strażackich i niezbędnego w codziennej pracy sprzętu – mówi Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa i dodaje, że zainteresowanie ogłoszonym konkursem było duże. – Zaplanowany budżet pozwolił nam na przyznanie dotacji dla  czternastu przedsięwzięć, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia założeń konkursu. Dzięki ponad 11,3 mln zł zostanie przeznaczone na zakup trzynastu  nowych wozów strażackich, trzech łodzi ratunkowych, pięciu dronów czy quada – wylicza wicemarszałek Rzepa.
 
OSP w Trzcińsku-Zdroju dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 76,5 tys. zł kupi łódź ratowniczą. Prezes Piotr Kobusiak  podkreśla, że nowy sprzęt pozwoli lepiej rozwijać się jednostce i zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa. Tego samego zdania jest burmistrz Bartłomiej Wróbel. – Taka łódź jest strażakom bardzo potrzebna, zwłaszcza że otaczające nas jeziora wykorzystywane są przez mieszkańców jako kąpieliska. OSP będzie mogła szybciej dotrzeć do potrzebujących pomocy – argumentował  burmistrz.
 
Przyznane dofinansowanie dla OSP w Trzcińsku-Zdroju wyniosło do 85% wartości projektu.

Projekt. „Zakup nowej łodzi ratowniczej z wyposażeniem/na przyczepie dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińsku-Zdroju” jest realizowany w ramach III Osi priorytetowej Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, Działanie 3.4 Adaptacja do zmian klimatu Typ 2.Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020.
 
źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
25-06-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

SONDA

Czy podoba Ci się portal echojna.pl

TAK
NIE

FIRMY