Międzyszkolny konkurs OMNIBUS

Już po raz szósty w Szkole Podstawowej w Grzybnie, odbył się międzyszkolny konkurs OMNIBUS. Tym razem o tytuł omnibusa rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych gminy Chojna i gminy Trzcińsko Zdrój, byli to uczniowie ze szkoły podstawowej w Chojnie,Nawodnej, Stołecznej,Gogolicach oraz Grzybnie. Każda ze szkół wystawiła trzyosobową drużynę.

Uczniowie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania z różnych dziedzin wiedzy. Konkurs sprawdzał wiadomości i umiejętności polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze, historyczne, techniczne oraz z zakresu języka angielskiego. Uczniowie musieli wykazać się również sprawnością fizyczną.

Każdy z uczestników mógł zdobyć maksymalnie 42 punkty. Celem konkursu było wytypowanie omnibusa, czyli ucznia, który najlepiej poradził sobie z zadaniami ze wszystkich wymienionych dziedzin. Po podliczeniu punktów, komisja konkursowa w składzie Paweł Maj, Dorota Kowalska oraz Paulina Jaździewska wyłoniła omnibusa, którym została Martyna Zawalska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, uzyskując 36 punktów.

Natomiast w klasyfikacji drużynowej, pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grzybnie.

Źródło: UM Chojna

27-03-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

SONDA

Czy podoba Ci się portal echojna.pl

TAK
NIE

FIRMY