Rozpoczyna się inwestycja drogowa w Gryfinie

12 marca 2020 r. Powiat Gryfiński i Gmina Gryfino podpisały z firmą Dankom umowę dotyczącą przebudowy dwóch powiatowych ulic: 1 Maja i Sprzymierzonych. To kolejny etap w procesie tworzenia Centrum Przesiadkowego Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. Roboty kosztują prawie 10 milionów złotych, rozpoczną się już w nadchodzącym tygodniu. 

Inwestycja realizowana jest wspólnie przez Powiat Gryfiński i Gminę Gryfino.

W pierwszym etapie opracowano dokumentację projektową, teraz dzięki wspólnemu postępowaniu przetargowemu wyłoniono wykonawcę robót. Prace rozpoczną się w najbliższym tygodniu, od ulicy Sprzymierzonych, na wysokości dworca kolejowego.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków UE, pozyskanych przez oba samorządy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę nawierzchni i chodników ulic Sprzymierzonych i 1 Maja oraz przebudowę terenu przed dworcem kolejowym (nowy dworzec autobusowy, przebudowa wyjścia z tunelu, nowy postój dla taksówek). W ramach realizacji zadania przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna, pojawią się nowe nasadzenia zieleni oraz mała architektura.

Poszczególne etapy prac przyniosą utrudnienia w ruchu drogowym. Prosimy o śledzenie komunikatów, które będą pojawiać się na bieżąco na stronach internetowych Gminy oraz Powiatu. Obsługa pasażerów autobusów odbywać się będzie na ulicy Kolejowej. Kierowców prosimy o korzystanie z parkingu przy byłej komendzie policji oraz nowego parkingu przy ulicy Kolejowej. Przez cały czas inwestycji możliwy będzie dojazd do szpitala.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gryfinie

16-03-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

SONDA

Czy podoba Ci się portal echojna.pl

TAK
NIE

FIRMY